Konsultacja psychologiczna

Jest to jedno bądź kilka spotkań, które służą określeniu natury problemu oraz znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jaki rodzaj pomocy jest najbardziej odpowiedni. Może nią być udział  w psychoterapii indywidualnej, grupowej, terapii par lub rodzinnej. Konsultacje służą ewentualnie wskazaniu innego specjalisty bądź poszukaniu alternatywnego rozwiązania. Konsultacje nie zobowiązują do podjęcia terapii. Sesja konsultacyjna trwa 50 minut.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna to forma leczenia poprzez rozmowę z przyjaznym profesjonalistą w bezpiecznym zaciszu gabinetu terapeutycznego. Jest drogado odkrywania i rozumienia nieuswiadomionych powodów własnych reakcji, zachowań i schematów działania. Dzięki temu możemy doswiadczyć zrozumienia, ulgi w cierpieniu i poprawić jakość swojego funkcjonowania w kontakcie ze sobą i innymi.

Psychoterapia grupowa

Jest to forma pomocy polecana szczególnie dla osób chcących zrozumieć swoje mechanizmy funkcjonowania w relacjach, trudności w budowaniu i utrzymywaniu bliskich i satysfakcjonujących kontaktów z innymi. 

W naszym gabinecie prowadzimy małe, kameralne grupy, max 8 - 10 osobowe. Sesje odbywają się raz w tygodniu, trwają 90 - 120 min (w zależności od grupy).

 

Aktualny nabór do grupy: w chwili obecnej brak

Psychoterapia par

Terapia przeznaczona jest dla par, które przeżywają kryzys w związku, doświadczają problemów w komunikacji. Wspólnie staramy się odkryć dynamikę relacji, nieuświadomione schematy prowadzące do napięć i konfliktów. Szukamy sposobów na budowanie więzi, odkrywanie i komunikowanie wzajemnych potrzeb. Dzięki psychoterapii par możliwe jest uzdrowienie związku, lub rozstanie w najmniej bolesny sposób.